Wyniki dla zapytania: naukow
Sławni Ludzie
-
Hans Selye
-
Naukowiec naprawdę potrzebuje pewnego rodzaju megalomanii łagodzonej przez skromność. Musi mieć dość dużo zaufania do samego siebie, aby zdobywać gwiazdy, a przy tym być dostatecznie skromnym, aby zdać sobie sprawę bez rozczarowania, że ich nigdy nie zdobędzie.
Głosuj: 584 głosów ↑ 485 głosów ↓ -
Naukowiec, będąc niepoprawnym indywidualistą, szczególnie trudno poddaje się rozkazom i schyla głowę przed autorytetem.
Głosuj: 547 głosów ↑ 532 głosów ↓
-
- Maria Skłodowska - Curie
-
Ludwik Hirszfeld
-
Instytut naukowy nie powinien być tylko zakładem higieny psychicznej dla swych pracowników.
Głosuj: 500 głosów ↑ 401 głosów ↓ -
Można zapomnieć zdobywcy i grabież, i nawet gwałt, ale nie można przebaczyć uczonemu, jeżeli próbuje to naukowo uzasadnić.
Głosuj: 480 głosów ↑ 444 głosów ↓ -
W weterynarii jest zasada, że lekarstwo nie może być droższe niż pacjent. Ta zasada powinna być przejęta przez rady naukowe i komitety: ocenianie prac złych nie powinno kosztować więcej niż ich wykonanie.
Głosuj: 491 głosów ↑ 453 głosów ↓
-
- Henryk Ibsen
- Georg Christoph Lichtenberg
- Anna Kamieńska
- Anonim
- Lucyna Winnicka
- Ludwig Wittgenstein
-
Henryk Cuno
-
Wiemy wprawdzie, że istnieje niemało badaczy naukowych, którzy zajmują się np. zagadnieniami fizycznymi, są jednocześnie wierzącymi katolikami. Wierzenia katolickie mogą u takiego uczonego nie wyierać żadnego wpływu na jego badania np. nad falami elektrycznymi, ale uczony ten nawet nie spróbuje objaśniać radiotelegrafii przy pomocy działania łaski bożej lub wtrącania się w tę sprawę jakiś duchów niebiańskich. Gdyby tak czynił, odebrałby mu katedrę nawet najgłupszy z uniwersytetów katolickich. Można być bardzo cenionym fizykiem i jednocześnie pisać lub mówić głupstwa w sprawach społecznych lub religijnych. Dowodzi to tylko niekonsekwencji wewnętrznej takiego uczonego, ale nie pogodzenia religii z nauką.
Głosuj: 546 głosów ↑ 458 głosów ↓
-
- Stanisław Jerzy Lec
- Anatol France
- Novalis
- Michael Friedman
- Bertrand Russell
- Albert Einstein
-
Aleksander Fleming
-
Jeśli pracownik naukowy, przyzwyczajony do pracy w zwykłym laboratorium, zostanie przeniesiony do pałacu z marmuru, to jedno z dwojga, albo on pokona marmurowy pałac, albo marmurowy pałac pokona jego. Jeśli zwycięży badacz, to pałac stanie się jego warsztatem i upodobni się do zwykłej pracowni. Ale jeśli zwycięży pałac — to biada badaczowi!
Głosuj: 673 głosów ↑ 600 głosów ↓
-